Kumelingoms kumelėms svarbu gauti reikiamą kiekį maistinių medžiagų. Jų turi užtekti tiek kumelės organizmui, tiek užtikrinti augančio vaisiaus poreikius. Visgi maistinių medžiagų poreikis nekyla staiga. Ankstyvaus nėštumo metu tinkamo įmitimo kumelei gali nereikėti papildomo energijos ar baltymų šaltinio, bet vitaminų poreikis iškyla ganėtinai anksti. Jau pirmaisiais nėštumo mėnesiais padidėja vitaminų A ir E poreikis.  Besivystančiam kumeliukui taip pat svarbūs ir kalcio bei fosforo šaltiniai, siekiant tinkamo skeleto formavimosi. Iki nėštumo vidurio kokybiška žolė ir šienas gali suteikti pakankamai energijos bei baltymų, bet reiktų nepamiršti vitaminų bei mineralų.  

Nuo nėštumo vidurio maistinių medžiagų poreikis pradeda augti ženkliau ir didėja iki pat nėštumo pabaigos. Šėrimas per dideliu pašarų kiekiu nepadidina kumeliuko svorio gimdymo metu, todėl nereikėtų persistengi tikintis stipresnio prieauglio. Augant maistinių medžiagų poreikiui vien ganyklos ar šieno daugumai kumelių neužtenka. Papildomai reikia atkreipti dėmesį į oro sąlygas - šaltuoju metų laiku laikant kumeles lauke reikės papildomų išteklių palaikyti kūno temperatūrai. 

Svarbu atkreipti dėmesį į tinkamą kumelės įmitimo lygį. Kumelės, turinčios aukštesnį įmitimo indeksą, gali kompensuoti tam tikrus maistinių medžiagų trūkumus, visgi mažai judančios ir prastesnį raumenų tonusą turinčios kumelės gali turėti problemų gimdymo metu. Kumeles, kurios lieknėja nėštumo metu, gali būti sunku sukergti pakartotinai. Be to, užklupus netikėtoms ligoms, prasto įmitimo kumelės serga rimčiau ir ilgiau. 

Paskutinį nėštumo trimestrą sparčiausiai auga kumeliuko svoris, greitai auga skeletas. Būtent kaulų formavimuisi būtini mineralai, tokie kaip kalcis, fosforas, varis, geležis. Nors kumelės organizmas sugeba stipriai prisitaikyti prie įvairių sąlygų, siekiant ilgalaikės kumelės ir kumeliuko sveikatos, teisingas mineralų balansas padeda užtikrinti tinkamą vystymąsi. Kumelė patenkina augančio kumeliuko mineralų poreikį, naudodama savo kauluose esančius rezervus. Šį  rezervą reikia atstatyti, juo labiau, kad jo reikės ir laktacijos metu. 

Gimus kumeliukui kumelės maistinių medžiagų poreikis ne tik nemažėja, bet ir dar labiau išauga. Prasidėjus pieno gamybai padidėja baltymų ir amino rūgščių poreikis. Itin svarbu užtikrinti ir mineralų, tokių kaip kalcis, fosforas, magnis, kalis, chloras, geležis, manganas, tinkamą kiekį ir balansą. Dažnai tai reiškia išaugusį pašarų kiekį, bet svarbu pereiti prie pasikeitusios mitybos palengva, siekiant išvengti virškinimo sutrikimų. Anksti metuose besikumeliuojančioms kumelėms reikės daugiau koncentruotų pašarų ar papildų, kadangi maistinga šviežia žolė dar nepasiekiama. Net ir kumelei, turinčiai prieigą prie kokybiškos žolės, gali reikėti papildomo šėrimo siekiant patenkinti visus maistinius poreikius.  

Šeriant kumelingas kumeles reikėtų atkreipti dėmesį į kumelės įmitimo lygį, nėštumo laikotarpį ir net oro sąlygas. Subalansuoti, pilnaverčiai pašarai padeda išlaikyti kumelę sveiką ir reproduktyvią ilgesnį laiką, ir, žinoma,prisideda prie gero starto kumeliuko gyvenime. 

Užtikrinkite visavertę mitybą kumelei ir būsimam kumeliukui su Plusvital Breeding Syrup.

Žirgų skrandžio opaligė
Žirgų opaligė itin dažna ir neretai nepastebėta problema. Išsivysčius opaligei, vien gydymo neužtenka. Svarbu žinoti ligą sukeliančias priežastis ir k...
Elektrolitai žirgo sveikatai
...
Leave a comment